O společnosti

O SPOLEČNOSTI

Společnost Pierce Control Automation, společnost s r.o. je předním výrobcem CNC řezacích strojů nejen na území České republiky, ale také po celém světě. Firma nabízí svým zákazníkům široký sortiment strojů s klasickým autogenním řezáním nebo s řezáním plazmou. Předností firmy je možnost dodání kompletního řezacího pracoviště včetně řezacích stolů, odsávání a filtračních systémů. Klíčovou činností je vývoj a projektování nadčasových technologií, a proto po celou dobu své existence společnost investuje do výzkumu a vývoje výrobních a řídicích technologií.

OBLAST PŮSOBENÍ

V současné době se naše stroje nachází na pěti kontinentech celého světa. Silné postavení si naše firma vybudovala kromě Austrálie a Nového Zélandu také v zemích Ameriky, Afriky, Asie a samozřejmě na evropské půdě. Prodej v cca 30 zemích zajišťuje více než 20 smluvních partnerů. Přestože export strojů tvoří až 80% naší celkové produkce, český a slovenský trh je pro nás stejně důležitý.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Vznik společnosti se váže s rokem 1982, kdy v australském Sydney pan Steven Pierce založil společnost Pierce Control Automation Pty.Ltd. V roce 1983 v nově postavené výrobní hale byl zahájen vývoj a výroba řezacích strojů série MINI, MIDI, MAXI a elektroniky pro tyto stroje. Již v roce 1990 společnost vstupuje na evropský trh pod názvem Pierce Control Automation, spol. s r.o. a zahajuje strojní a elektrotechnickou výrobu v České republice. Důležitou etapou se stal rok 1996, kdy se firma přestěhovala do vlastních výrobních prostor v Ostravě - Vítkovicích a již během roku 2000 proběhla stavba další výrobní haly, na což navazovalo v roce 2002 otevření nové montážní haly. V roce 2006 následovala výstavba další výrobní haly v Ostravě a poté v roce 2013 byla otevřena nová správní budova.

38

let na trhu

30

exportních zemí

4560

prodaných strojů